•   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  •  021-77741645
 
آمادگی جهت ارائه کلیه خدمات مرتبط با سنجش از دور از قبیل تبدیل تصاویر ماهواره ای به نقشه، تولید DTM، فروش تصاویر ماهواره ای و ...

سنجش از دور در بسياري از زمینه‌های علمي و تحقيقاتي كاربردهاي گسترده‌ای دارد. از جمله كاربردهاي فن سنجش از دور می‌توان به استفاده از آن در زمین‌شناسی، آب شناسي، معدن، شيلات، كارتوگرافي، جغرافيا، مطالعات زیست‌شناسی، مطالعات زیست‌محیطی، سیستم‌های اطلاعات جغرافيايي، هواشناسي، كشاورزي، جنگلداري، توسعه اراضي و به طور کلی مديريت منابع زميني و غيره اشاره كرد.

سنجش از دور می‌تواند تغييرات دوره‌ای پدیده‌های سطح زمين را نشان دهد و در مواردي چون بررسي تغيير مسير رودخانه‌ها، تغيير حد و مرز پیکره‌های آبي چون دریاچه‌ها، درياها و اقیانوس‌ها، تغيير مورفولوژي سطح زمين و غيره بسيار كارساز است. افزون بر اين يك سيستم سنجش از دور با توجه به اين كه بر اساس ثبت تغييرات واختلافهاي بازتابش الكترومغناطيسي از پدیده‌های مختلف كار می‌کند، ميتواند حد و مرز پدیده‌های زميني اعم از مرز انواع خاک‌ها، سنگ‌ها، گياهان، محصولات كشاورزي گوناگون و ... را مشخص كند. سنجش از دور در پیش‌بینی وضع هوا و اندازه‌گیری ميزان خسارت ناشي از بلایای طبيعي، كشف آلودگي آب‌ها و لکه‌های نفتي در سطح دريا، اكتشافات معدني نيز كاربرد دارد. بدون شك استفاده از اين فن در مطالعات اكتشافي و منابع طبيعي و ساير موارد پيش گفته نه تنها سرعت انجام مطالعات را بيشتر می‌کند، بلكه از نظر دقت و هزينه و نيروي انساني نيز بسيار باصرفه‌تر است.

داده‌های سنجش از دور به دليل يكپارچه و  وسيع بودن، تنوع طيفي، تهيه پوشش‌های تكراري و ارزان بودن، در مقایسه با ساير روش‌های گردآوري اطلاعات از قابلیت‌های ویژه‌ای برخوردار است كه امروزه عامل نخستين در مطالعه  سطح زمين و عوامل تشکیل‌دهنده آن محسوب می‌شود. امكان رقومي بودن داده‌ها موجب شده است كه سیستم‌های كامپيوتري بتوانند از اين داده‌ها به طور مستقيم استفاده كنند و سیستم‌های داده‌ها جغرافيايي و سیستم‌های پردازش داده‌ها ماهواره اي با استفاده از اين قابليت طراحي و تهيه شده است. سهل الوصول بودن داده‌ها، دسترسي سريع به نقاط دور افتاده و دقت بالاي آن‌ها  از امتيازات خاص اين فن محسوب می‌شود

 

برخی از خدمات قابل ارائه در زمینه سنجش از دور در شرکت طرح آفرینش سپنتا

  • تبدیل تصاویر ماهواره‌ای به نقشه
  • بررسی تغییرات نقشه‌های موجود و به‌روزرسانی آن‌ها
  • تولید مدل ارتفاعی زمین DEM
  • خرید تصاویر ماهواره‌ای

 

 

لیست و جزئیات تصاویر ماهواره‌ای قابل ارائه

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مهندسین مشاور طرح آفرینش سپنتا ارائه دهنده خدمات برتر ژئوماتیک (نقشه برداری).

نقشه برداری-فتوگرامتری و سنجش از دور (RS)-سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS)

ارائه مشاوره رایگان

کارشناسان ما برای ارائه مشاوره رایگان در تمامی زمینه های مرتبط با علوم ژئوماتیک در خدمات شما دوستان و همکاران گرامی هستند.

تماس با ما

021-77741645

021-77723905

09131296616

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید